najważniejsze to mieć priorytety!
niedziela, 29 marca 2009
powszechnie znana teoria!
Gdy spodnie zaczynają spadac z tyłka, to niechybny znak, że najwyższy czas, by je uprac, bo bród ciągnie spodnie w dół. A zatem radośc, że się schudło jest przedwczesna i niczym nieuzasadniona.
Niestety!
19:33, albanian_choir
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 marca 2009
Znajomość języków obcych
Kiedyś już pisałem o tym, jak Polacy radzą sobie w Amsterdamie z językiem niderlandzkim czy w ogóle z językami obcymi. Dzisiaj miałem okazję zobaczyć jak to działa w drugą stronę i przy okazji przypomniała mi się jeszcze jedna historia.

Poszedłem dziś do banku pozałatwiać parę spraw związanych z moim kontem. Usiadłem sobie w pokoiku do załatwiania takich rzeczy, pan był zachwycony że nie musi mi rysować na kartce 'konta oszczędnościowego' bo wiem jak to jest po angielsku, mimo że jestem z Polski. Najlepsze miało dopiero nadejść.

Po dziesięciu minutach pan zaczął opowiadać, że pracował z Polakami w Londynie (pewnie w banku, a nie na zmywaku), dlatego też powiedział do mnie "spierdalaj dupku".

Zacząłem się głupio śmiać, pan z uśmiechem na ustach stwierdził, że to jest chyba brzydkie, więc dodał: "ziartowałem".

A druga historia to pan ochroniarz z uniwerstytetu, który wychował się na holenderskim osiedlu wśród polskiej emigracji, dlatego umie mówić po polsku bardzo dobrze, tylko jego "gramatyka jest troszku pojebany". No i uwielbia rozmowę telefoniczną z Czarusiem na temat koksu...

Godverdomme!